20. zář, 2020

Indická masáž hlavy

Antistresová masáž hlavy
Indická masáž hlavy je více než tisíc let stará ayurvédská technika, která pomocí speciálních hmatů jemně ošetřuje a uvolňuje oblast ramen a horní části paží, šíje, hlavy a obličeje. Působí zde na uvolnění zvýšeného svalového napětí a spoušťových bodů (triggerpointů), které způsobují bolesti v oblasti šíje, hlavy nebo očí. Povzbuzuje krevní a lymfatický oběh, zlepšuje látkovou výměnu ve tkáních a blahodárně působí na pokožku hlavy a tím i na růst a výživu vlasů. Uvolňuje nejen fyzické, ale i psychické napětí. Tato oblast je totiž přímo napojená na centrum emocí v mozku (limbický systém), a tak má její relaxace výrazné účinky na zmírnění psychického napětí, úzkosti nebo depresí. Při pravidelném provádění tak poskytuje příjemné a účinné uvolnění od každodenního stresu, odstraňuje nespavost, pomáhá od bolestí hlavy a zlepšuje koncentraci.
 
Masáž se provádí vsedě a vleže. Ošetřuje se při ní oblast ramen, horní části paží, šíje, mezilopatkových a šíjových svalů, krku, hlavy a obličeje. Indická masáž hlavy se provádí přes oblečení, takže je vhodná i pro ty, kterým příliš nevyhovuje intimita např. při klasické masáži. Druhou část masáže, kdy je ošetřována vlasová část hlavy, je možné provádět také za použití speciálních olejů, které nejen umocní prožitek z prováděné masáže, ale zároveň dodají pokožce a vlasům výživu a hydrataci. Tento olej je pro nejlepší účinek vhodné nechat ve vlasech působit minimálně 2 hodiny, nejlépe však přes noc.
 
Účinky indické masáže hlavy:
 
Uvolnění svalového napětí v oblasti hlavy, krku, šíje a ramen, úleva od svalových bolestí
Zmírnění nebo odstranění bolestí hlavy, pomoc při migrénách
Zlepšení krevního a lymfatického oběhu v oblasti hlavy a šíje
Zlepšení odplavování toxinů a metabolitů ze tkání, zvýšení přísunu kyslíku a živin
Zlepšení funkce imunitního systému
Uvolnění a prokrvení pokožky hlavy má blahodárný vliv na vlasy. Podporuje jejich růst, zlepšuje kvalitu a zmírňuje jejich vypadávání
Podpora činnosti nervového systému, zlepšení koncentrace, pozornosti a soustředění, zlepšení okysličení mozku
Úleva od chronického stresu, působí proti úzkosti a psychickému napětí
Pomáhá „vyčištění mysli“
Pomoc při poruchách spánku a nespavosti
Zmírnění únavy očí
Pomáhá harmonizovat důležité energetické dráhy v oblasti hlavy a horní tři čakry
Navozuje pocit psychické pohody
Maximální relaxace a uvolnění
 
Indická masáž hlavy je vhodná pro každého, kdo potřebuje ulevit jak od psychického, tak od fyzického napětí. Velmi vhodná je pro lidi se sedavým zaměstnáním, pro lidi manuálně pracující, pro ty, kdo pracují ve stresu, ale také pro ty, kteří jsou nuceni v rámci svého zaměstnání celý den mluvit či držet vysokou pozornost. Je určená pro všechny bez rozdílu věku – pro děti, dospělé i seniory.
 
Doporučení:
Pro příjemnější prožitek z masáže doporučuji neaplikovat na vlasy žádné laky či tužidla
Jelikož se masáž provádí i v oblasti obličeje, zvažte použití make-upu
Na masáž si vezměte pohodlné oblečení