2021 - Rok kovového Bůvola

 Teď nastává ten správný čas probudit se ze zimního spánku, směle vyrazit kupředu a vydat se na cestu za našimi letošními cíli. Už na nic nečekejte, déle již o ničem nepřemýšlejte a pusťte se do práce. Podle čínského horoskopu končí období tygra a nasává rok bůvola. Využijte na maximum aktivní dřevěné energie, které nám v únoru začínají vládnout a udělejte důrazný a razantní „skok“ do letošního roku.

Můžete se posunout opravdu o velký krok dopředu, k cílům, které jste si pro letošní rok naplánovaliTento váš první krok musí jasně směřovat k vašemu cíli. Udělejte pevné rozhodnutí, zaměřte se na to, co chcete a důvěřujte si. Mělo by z vás vyzařovat vaše pevné rozhodnutí, sebejistota a odhodlá ní

Navíc už 12. února se k Tygrovi přidá roční vládce Bůvol, a to může ještě více podpořit naši sílu a odhodlání dosáhnout cílů, které jsme si na letošní rok naplánovali. A jakmile Buvol vykročí na cestu, tak už ho většinou opravdu nic nezastaví. Správný začátek může být velmi dobrým základem vašeho letošního úspěchu. Pokud máte nějaký projekt, chcete získat nový byznys, či nové klienty, či něco jiného, s čím chcete začít, udělejte to právě v tomto období.

Nečekejte, nikdy nenastane ten „správný čas“. Začněte tam, kde jste, a pracujte s jakýmikoliv nástroji, které máte po ruce, lepší nástroje najdete cestou.“ Napoleon Hill

 

Udělat hlavně první krok, i když třeba zatím úplně jasně a detailně nevidíme celou cestu. Jakmile začneme, cesta se nám postupně začne ukazovat a rozvíjet se. Důležité je nestát a jít dopředu, krok po kroku. 

Teď nastává ten nejlepší čas naplno rozjet všechny aktivity, které jsme si na letošní rok naplánovali.

Nyní v únoru nastává období dřeva. Dřevo je velmi prudká, průrazná a agresivní energie. Přináší také tvořivost, kreativitu a nové nápady. Teď už opravdu není na co čekat. Pokud tuto silnou energii podporující začátky propásnete, bude pak pro vás těžší pouštět se do čehokoliv nového a bude vás to také více vyčerpávat. Pusťte se do akce a začněte realizovat svůj plán na letošní rok. Pokud teď začnete a silnou energii Dřeva využijete, můžete už za pár týdnů mít velký náskok před těmi, kteří zůstanou stát na místě a jejichž letošní plán zůstane pouze na papíře nebo v jejich hlavě.

PUSŤTE SE DO TOHO TEĎ! VYUŽIJTE ŠANCI!

Pokračujte ZDE: Podnikání

SDÍLEJTE ODKAZ A VYHRAJTE CENY!!!

Klikněte zde a pokračujte podle instrukcí. Soutěž o ceny trvá pouze 10 dní! (POZOR, do soutěže jsou zařazeni pouze soutěžící, kteří kliknou na tento odkaz níže)

 https://1url.cz/@vyhrajteceny

 

Medicinální houby - Cordyceps

Cordyceps sinensis má mezi medicinálními houbami specifické postavení. Jeho původním domovem je tibetská náhorní plošina, roste v oblastech až 4.000m nad mořem.

Co je Cordyceps?

Cordyceps je ve své podstatě spojením houby a housenky. Jeho výtrusy se uchycují na housence motýla (Thitarodes armoriacanus) a parazitují na ní. Samice nakladou vajíčka a asi po měsíci se vylíhnou z vajíček larvy. V této chvíli, kdy je larva ještě na povrchu, tak je infikována výtrusy houby. Nakažená housenka se zahrabává do země, kde parazitují houba postupně spotřebuje její orgány a vyplní celé její chitinové tělo.  Nejkvalitnější jsou housenice z Tibetské náhorní plošiny.

V Číně s úspěchem napomáhá:

 • Při diabetes mellitus 
 • Brání poškození myokardu 
 • Zvyšuje hladinu testosteronu
 • Astma (především u dětí), přetrvávající kašel, nemoci plic, alergická rýma
 • Opakující se infekce močových cest
 • Únavy, vyčerpání
 • Ochrana jater (cirhózy, hepatitidy)
 • Virové či bakteriální infekce
 • Osteoporóza
 • Snižuje cholesterol
 • Stimuluje oběh krve a reguluje menstruaci (silná menstruace)
 • Ateroskleróza, arytmie
 • Borelióza
 • Regulace plodnosti a sexuálních dysfunkcí/poruch (podpora libida)
 • Podpora výkonu, vitality 
 • Zkrácení fází regenerace organismu
 • Zlepšení odolnosti vůči stresu a deprese + Reishi powder, Hericium

Podpora mediciálních hub:

 • Srdeční funkce + Reishi, Agaricus, Shiitake
 • Podpora funkce ledvin (selhávání) + Reishi, Coriolus, Polyporus
 • Regulace štítné žlázy + Reishi powder, Agaricus
 • Posílení imunitního systému + Reishi, Shiitake, Agaricus
 • Pozvednutí nálady, pohody + Reishi, Hericium
 • Podpora funkce myokardu + Reishi, Agaricus, Shiitake
 • Podpora funkce plic + Reishi, Coriolus 

Proti stárnutí

V čínské medicíně se běžně Cordyceps využívá jako tonikum, přípravek k urychlení rekonvalescence. Krom jiného je prokázané, že dokáže u starších lidí zvýšit příjem kyslíku, aerobní kapacitu i hranici unavitelnosti. Navíc upravuje mozkové funkce a jeho antioxidační vlastnosti chrání tkáně před degenerativními pochody. 

Proti depresi

Jelikož ovlivňuje domanimergní a serotinový systém, kdy změny právě těchto neurotransmiterů mohou vést ke změnám nálad, až k depresi. Cordycepsem tedy lze stabilizovat náladu, snížit psychické výkyvy, zvýšit odolnost proti stresu.

Sexuální a reprodukční aktivita

Tato houba upravuje sekreci mužských pohlavních hormonů, zlepšuje stav varlat, kvalitu, pohyblivost a množství spermatu. Tato fakta byla potvrzena na krysách, jimž byl Cordyceps podáván. Dokáže pomoci i v případech erektilní dysfunkce, zlepšuje prokrvení mužských pohlavních orgánů. Cordyceps by mohl oddálit příchod klimakteria či potlačovat jeho symptomy a dalo by se tak vyhnout substituční hormonální terapii. Navíc Cordyceps sám obsahuje substance, jež jsou ženským hormonům podobné, mají estrogenní účinky

Cukrovka / diabetes mellitus (DM) 

Proběhlo mnoho studií, které dokazují, že Cordyceps má schopnost snižovat hladinu glukózy v krvi, též ochraňuje buňky pankreatu, které tvoří inzulin, před poškozením a tím se zachová produkce tolik potřebného inzulinu. Cordyceps však také zlepšuje produkci inzulinu. Cordyceps zlepšuje stav u diabetu I i II.

Ochrana jaterní tkáně - hepatoprotektivní účinky

Cordyceps má hepatoprotektivní účinky. Jeho podáváním je možné zamezit rozvoji jaterní cirhózy a obnovit jaterní funkce. Cordyceps ochraňuje játra díky svým antioxidačním i imunostimulačním funkcím, neboť dokáže ovlivňovat i infekční hepatitidy B a C, jež končívají jaterní cirhózou, popř. nádory jater. 

Ochrana ledvinné tkáně

Ledviny jsou velmi křehký orgán náchylný k poškození, které může být mechanické, toxické, ischemické ... Podávání Cordycepsu se osvědčilo u ledvinných nemocí jako chronické nefritidy, chronické pyelonefritidy, ledvinné selhávání, nefritický syndrom ...
A to díky svým protizánětlivým a protiapoptotickým vlastnostem, předchází tak poškození a smrti ledvinných buněk.

Protinfekční působení ‒ antivirové, antibakteriální, antimykotické

 • Působení na viry, bakterie, houby
  A zároveň posiluje imunitní systém, aby se s infekcí lépe vyrovnal. Enzymy obsažené v Cordycepsu zasahují do syntézy virové RNA, inhibují reverzní transkriptázu. Takto funguje např. serinová proteáza Cordysobin. Pokusy se nejčastěji provádí na buněčných kulturách infikovaných zkoumaným virem. Nejen virus HIV dokáže Cordyceps držet v šachu, a to právě díky útlumu reverzní transkriptázy, již HIV potřebuje k množení, ovlivňuje i Ivirové hepatitidy , ať už se jedná o hepatitidu C, kde výrazně posiluje účinek standardní léčby pomocí interferonu a antivirotiky, nebo o hepatitidu B, u níž dokáže snížit virovou zátěž, zlepšit funkci jater, což bylo ověřeno úpravou syntézy albuminu, jehož syntéza v průběhu nemoci poklesla vinou zhoršených jaterních funkcí.
 • Množení bakterií
  Dokáže tlumit množení bakterií, jako jsou streptokoky, a to jak při pokusech in vitro, tak i při pokusech na krysách. U těchto nedochází k rozvoji tak závažné infekce či komplikací, jako u krys, které jsou infikovány a nejsou suplementovány Cordycepsem.
 • Houbové infekce
  Krom toho dokáže Cordyceps negativně působit i na houbové infekce, např. na kvasinkové, jak se prokázalo při přímém působení na kvasinky                    

Protirakovinné působení

Doložené jsou studie na rakovině děložního čípku, močového měchýře, prsu, hepatocelulárního karcinomu, melanomu, leukémií, lymfomů, mnohočetného myelomu ...

Cordyceps také zasahuje do exprese adhezních molekul a novotvrorby cév, oboje snižuje. Toto jsou faktory, které podporují metastazování nádorových buněk, neboť napomáhají migraci a dostání se do krevního oběhu, pokud je omezena možnost migrace nádorových buněk, nedochází k metastazování. 

 

Posiluje imunitní systém
Aby se sám mohl zapojit do boje proti rakovinným buňkám. 

Tradiční afrodiziakum s vědeckým základem

 • Cordyceps sinensis je tradičně užívána k podpoře a zvýšení sexuálního výkonu. Počáteční výsledky ze studií na zvířatech ukazují, že k tomu dochází stimulací hormonálních procesů. Medicinální houba takto reguluje produkci steriodů Leydigovými buňkami ve varlatech a ovlivňuje produkci testosteronu. Doplňky Cordyceps mohou také významně zlepšit kvalitu spermatu s ohledem na pohyblivost a morfologii spermií, stejně jako množství spermatu.                                                                                                                                                                                                 Cordyceps a Tiande                                                                                    Je obsažen v potravinových doplňcích Shousin a Piaoliang a v kosmetické řadě Tibetan Herbs.