Objednat se

Kolagen a jaké jsou projevy jeho nedostatku

Martina Mimrová

Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která je základní stavební hmotou pojivových tkání.

Tvoří 25–30 % všech proteinů v těle savců, ve formě kolagenních vláken je složkou mezibuněčné hmoty. Kolagenové choroby tj. choroby charakteristické patologickými či degradačními formami kolagenu postihují např. srdce, cévy, svaly a kůži. Samotný kolagen hraje důležitou roli i při stárnutí organismu.

Kolagen se nenachází pouze v kloubech, ale  kolagen se nachází také ve střevech, pokožce či zubech.

Kolagen se stará o pružnost a strukturu tkání, kostí, vazů, šlach, chrupavek i kůže. Vyloučíme-li vodu, samotný kolagen tvoří 80 až 90 % váhy pokožky. Jeho množství se liší především v závislosti na stáří organismu, vlivu volných radikálů, působení slunečního záření či stravě.

Když se zaměříme na pokožku, tak kolagen je výztuží kůže: zabezpečuje její tonus, pružnost i hladkost. Kromě toho jsou kolagenová vlákna schopna shromažďovat tekutinu. Prvním příznakem nedostatku kolagenu je vznik nemimických vrásek.

Co nastane, když kolagenu ubývá?

Produkce kolagenu se mezi 20-30-tým rokem života zpomaluje. Ve věku kolem 35-ti let dochází ke zbytnění kolagenových vláken, výsledkem je hromadění "slepeného" neelastického kolagenu, objevují se hluboké vrásky, kůže na obličeji se "prověšuje".

Ve věku 40 let je obsah kolagenu v pokožce zhruba o 40% nižší než ve 20 letech. Zároveň se mění kvalita kolagenu: ztrácí schopnost shromažďovat tekutiny, stává se méně pružným a elastickým.

Za pokles kolagenu v našem těle je zodpovědné kromě stárnutí také zrychlený styl života, stres, nedostatek odpočinku, kouření, alkohol a nadměrná expozice na slunci. Proces ztráty kolagenu a snižování jeho tvorby v organismu sice nejsme schopni zcela zastavit, můžeme jej ale zpomalit. Ztrátu kolagenu lze minimalizovat zdravým životním stylem, výživnou stravou i přiměřenou mírou pohybu. Kolagen však lze tělu nahradit opět jen samotným kolagenem.

Jak doplnit chybějící kolagen?

Slyšeli jste, že kolagen přijímaný z krému či séra nefunguje, protože nemá možnost proniknout přes ochrannou bariéru kůže do vnitřních vrstev? A že kolagenová kosmetika na vrásky je jen šikovným marketingovým tahem?

Toto tvrzení má své opodstatnění. Kdysi kosmetika s kolagenem působila opravdu jen na povrchu pokožky. Jeho molekuly se lišily obří velikosti a nedokázaly proniknout přes bariéru pokožky. Kolagen se totiž může vyskytovat ve dvou formách, a to jako celý protein (nativní), tedy příliš velký, aby mohl být absorbovaný kůží, nebo rozštěpený na menší části - v tom případě mluvíme o hydrolyzovaném kolagenu.

Co je hydrolyzovaný kolagen?

Hydrolyzovaný kolagen, prochází procesem tzv. hydrolýzy, která má za úkol co možná nejvíce zkrátit molekulové řetězce. Hydrolyzovaný kolagen tak má všechny dobré vlastnosti klasického kolagenu a navíc tu výhodu, že se do pokožky vstřebá beze zbytku.

Jakým způsobem omladit svou pleť?

Pomocí řady Collagen Active

Přípravky z této řady obsahují hydrolyzovaný kolagen s nízkou molekulární hmotností, který obnovuje proteinová vlákna matrice pokožky a prodlužují její mládí. Jakmile se kolagen dostane do druhé vrstvy kůže, kde se nacházejí mazové potní žlázky, jsou účinky okamžitě viditelné. Kožní buňka se naplní tekutinou a pleť je hladká a pružná. Zpomalí se stárnutí pokožky, vyhladí se drobné vrásky, kolagen dokonce přispívá k zesvětlení pigmentových skvrn.

Řada Collagen Active:

  • vypíná pokožku a vrací jí mládí

  • obnovuje hydrolipidní rovnováhu

  • napomáhá obnově kolagenových vláken

  • zmenšuje výskyt vrásek, změkčuje pokožku

  • stimuluje produkci vlastního kolagenu

  • redukuje váčky a tmavé kruhy pod očima

Skvělou bezbolestnou alternativou řešení vrásek je mezoterapie pomocí Nano correctorů.

Řada Collagen active

Řada TianDe Collagen Active je založená na lehce vstřebatelném hydrolyzovaném kolagenu. Bílkovina mládí, jak se kolagenu přezdívá, stimuluje obnovu přirozených kolagenových vláken. Zpomaluje tím proces stárnutí kůže a zvyšuje její pružnost. Čistící krémy, hydratační tonika, liftingové masky a krémy vyhlazují texturu pleti a dodávají kolagen zvenčí. Produkty jsou doplněné o extrakty z aloe vera a kyselinu hyaluronovou.

Nano Corrector efekt vyhlazení vrásek

Transdermální komplex s efektem vyhlazení vrásek obsahuje dva vysoce koncentrované přípravky: mikrokapsle a mezokoktejl. Stimuluje produkci vlastního kolagenu, napomáhá vyhlazování vrásek, působí jako lokální myorelaxant při zachování přirozené mimiky. Viditelně vypíná kontury obličeje, vrací pleti pružnost, má omlazující účinek.

Nano Corrector Liftingový efekt

Transdermální komplex s liftingovým efektem obsahuje dva vysoce koncentrované přípravky: mikrokapsle a mezokoktejl. Přípravky napomáhají obnově pružnosti pokožky a výrazných kontur obličeje. Aktivují syntézu vlastních elastinových vláken dermis. Hluboce hydratují pokožku, zlepšují turgor, mají omlazující účinek.

Pokud vás produkty zaujmou, máte možnost mít je o 1/3 levněji po získání VIP přístupu do eshopu. Napište si o něj.

Klikněte zde a napište mi do emailové zprávy kontakt na Vás (email, telefon, adresu, jméno a datum narození)