Objednat se

Su-jok terapie

Terapie Su jok je jednoduchá diagnostická a bezléková léčebná metoda alternativní medicíny, která umožňuje cíleně působit na jednotlivé části tělesných orgánů a má za funkci zmírňovat bolest, léčit funkční poruchy v těle, stabilizovat stav a zlepšení chronických onemocnění. Lze použít jako první pomoc při akutních onemocněních a úrazech.

Tato terapie vychází z klasické čínské a národní korejské medicíny. Objevil jí profesor jihokorejské univerzity MUDr. Park Jae Woo, který tuto metodu s úspěchem použil při léčení nemocí z ozáření po katastrofě v Černobylu.

Tento způsob terapie nechal profesor Park Jae Woo licenčně zaregistrovat v Londýně a nyní jsou vyškoleni tisíce lékařů ve více než 40 zemích světa.

Co znamená Su jok?

Korejské slovo SU znamená ruka po zápěstí a slovo JOK označuje nohu po kotníky. Celé lidské tělo se promítá na ruce a noze a právě působením na těchto částech těla je možné harmonizovat a ovlivňovat zdravotní stav člověka.

Jakým způsobem probíhá tato terapie?

Na ruce či noze se nachází bolestivé body, které odráží chorobný stav příslušného orgánu. Na tyto body se při terapii působí tlakem pomocí různých pomůcek nebo prstů terapeuta.

Princip léčby spočívá ve stimulaci potřebných bodů a tím nastartování samoléčebného procesu. Působením na bolestivý bod je vysílán impuls mozku, který spouští autoregulační léčebný proces a to i ve stavech hlubokého bezvědomí.

Hlavní předností terapie Su jok je vysoká účinnost, kdy se při správné aplikaci efekt dostaví již za několik minut. Pokud není metoda aplikována správně, nikdy nedojde k poškození organismu a terapie nemůže ublížit. Pouze bude neúčinná.

Pomocí diagnostické tyčinky, kterou se tlakem působí na místa na ruce či noze a hledá se výrazně bolestivý bod, který je bodem podobnosti porušeného orgánu a tím i léčebným bodem. Pomocí tlakové masáže pak dochází k odeznění nebo výrazného zmenšení bolesti. Při chronických problémech je potřeba stimulace intenzivnější a vícekrát denně.

Masírovat se dají i skupiny bodů v zóně podobnosti speciálním prstýnkem nebo válečkem nebo použitím semínek (pohanka, kukuřice, fazole, jadérka jablek či hroznového vína), které se připevňují k bodu náplastí a občas se mačkají.

Možné je i působení tepla či chladu pomocí moxovací tyčinky nebo ledu.

Také je možné využít mikrojehličky jako akupunktura nebo pomocí akupunkturního pera či laseru.

Které potíže mohu pomocí této metody ovlivnit ve své praxi?

Podívejte se zde