Objednat se


Regenerační a sportovní masáž

Sportovní masáž je určena k regeneraci, uvolnění a zklidnění organismu po sportovním výkonu a k přípravě na výkon. Masáže tohoto typu nejsou vhodné pouze pro profesionály, ale také pro rekreační sportovce, kteří se chtějí po cvičení zrelaxovat a dopřát svému tělu odpočinek. Masáž skvěle doplní silové, míčové, zimní a bojové sporty.

Účinek masáže:

  • odstraní svalovou únavu, ztuhlost a případné bolesti

  • přispěje k rychlému léčení zranění a předejde jejich vzniku

  • napomůže k bezproblémové funkci pohybového aparátu

Účelem regenerační masáže je prokrvení namáhaných svalů a odplavení škodlivých látek, které se ve svalech hromadí. Sportovní masáž před výkonem připravuje svaly na následnou zátěž a snižuje riziko úrazu.

Pohotovostní masáž je určena k nastartování nervosvalového systému. Jednotlivé hmaty jsou prováděny ve vysokém tempu s postupně rostoucí hloubkou a razancí. Cílem pohotovostní masáže je příprava svalstva a pohybového aparátu sportovce na okamžitě následující sportovní výkon. Pro tyto účely se používají především hřejivé masážní prostředky.

Regenerační masáž. Tento typ sportovní masáže je prováděn pomalejšími jemnějšími tahy. Slouží ke zklidnění tělesného systému a svalstva sportovce po výkonu a k zahájení a usnadnění procesu regenerace a odplavení laktátu. Zde se používají spíše chladivé a olejové prostředky.